Truba Trombon Horna Tuba Solo pevanje    

 
 
:: Srpski :: English ::

 

 

OBOA  /PROPOZICIJE

PRVA KATEGORIJA
Rođeni 2003.-2004. godine
ukupno trajanje 4-6 min

PROGRAM
1. Obavezna kompozicija:
- J.Haydn: Menuet F-dur (izvodi se napamet)
2. Kompozicija po slobodnom izboru

DRUGA KATEGORIJA
Rođeni 2001. i 2002. godine
ukupno trajanje 6-10 min

PROGRAM
1. Obavezna kompozicija:
- F.W.Marpurg: Menuet G-dur (izvodi se napamet)
2. Dve kompozicije po slobodnom izboru

TREĆA KATEGORIJA
Rođeni 1999. i 2000. godine
ukupno trajanje do 16 min

PROGRAM
1. Obavezna kompozicija:
- J.Loeillet: Sonata C-dur I i II stav (izvodi se napamet)
2. Jedna od ponuđenih kompozicija:
 - T.Albinoni: Koncert D-dur I stav
 - T.Albinoni: Koncert B-dur I stav
 - G.F.Handel: Sonata c-mol I i II stav
 - C.Colin: Solo de concours No. 1
 - Corelli-Barbirolli: Koncert F-dur I i II stav
3. Kompozicija po slobodnom izboru

ČETVRTA KATEGORIJA
Rođeni 1997.i 1998. godine
ukupno trajanje do 25 min

PROGRAM
1. Obavezna kompozicija:
- E.Bozza: Conte pastoral (izvodi se napamet)
2. Jedna od ponuđenih kompozicija:
- C.Colin: Solo de concours No.3
- C.Colin: Solo de concours No.5
- G.Ph.Telemann: Sonata a-mol I i II stav
- J.N.Hummel: Introduction, Theme and Variations op.102
- R.Schumann: Romance No.2 op.94
3. Kompozicija po slobodnom izboru

PETA KATEGORIJA
Rođeni 1995. i 1996. godine
ukupno trajanje do 40 min

PROGRAM
Prva etapa:
1. Obavezna kompozicija:
- G.Ph.Telemann: Sonata e-mol (izvodi se napamet)
2. Jedna od ponudjenih kompozicija:
- J.S.Bach: Sonata g-mol BWV 1020
- P.Hindemith: Sonata
- C.Saint-Saens: Sonata
- A.Vivaldi: Sonata c-mol
- G.Rossini: Variations for oboe C-dur
- C.Colin: Grande Fantasia

Druga etapa:
1.
Obavezna kompozicija:
- D.Despić: Menuet (izvodi se napamet)
2. Jedan od ponuđenih koncerata:
- A.Vivaldi: Koncert d-mol
- J.Haydn: Koncert C-dur
- C.F.Stamitz: Koncert B-dur
- F.Krommer: Koncert No.2 F-dur
- V. Bellinni: Koncert Es-dur

ŠESTA KATEGORIJA
Rođeni 1993. godine do 1987. godine.
ukupno trajanje do 50 min

PROGRAM
Prva etapa
1. Obavezna kompozicija:
E.Bozza: - Fantasie pastorale (izvodi se napamet)
2. Jedna od ponuđenih kompozicija:
- G.Daelli: Fantasie on themes from Verdi's opera "Rigoletto"
- J.W.Kalliwoda: Morceau de Salon op.228
- H.Dutilleux: Sonata
- M.Shinohara: Obsession for oboe and piano
- J.S.Bach: Sonata g-mol BWV 1030b
- A.Grgin: Sonata za obou i klavir
- A.Pasculli: La Favorita

Druga etapa
1.
Obavezna kompozicija:
- R.Petrović: Sonatina za obou i klavir (izvodi se napamet)
2. Jedan od ponuđenih koncerata:
- W.A.Mozart: Koncert
- R.Strauss: Koncert
- B.Martinu: Koncert
- R.V.Williams: Koncert a-mol

  :: Kontakt ::