Truba Trombon Horna Tuba Solo pevanje    

Propozicije
 
 
:: Srpski :: English ::

 

 

HORNA /   PROPOZICIJE

PREDKATEGORIJA
uzrast 2007. godište i mlađi

1. Obavezna kompozicija:
- Anonimus: Melodija
- C.Forsberg: Zelene melodije
- P.Mai: Minijatura br.1
2. Kompozicija po slobodnom izboru
Trajanje programa do 7 min.

 

PRVA KATEGORIJA
uzrast 2005. godište i mlađi

1. Obavezna kompozicija:
- J.Flis: Uspavanka
- M.Vlain: Bagatela br.1
- L.v.Beethoven: Ekosez
2. Jedna kompozicija po slobodnom izboru
Trajanje programa do 10 min.

DRUGA KATEGORIJA
uzrast 2003. godište i mlađi

1. Obavezna kompozicija:
- W.A.Mozart: Pastirska pesma
- A.Varlamov: Crveni Sarafan
- L.v.Beethoven: Romanze
2. Dve kompozicije, različitog karaktera po slobodnom izboru
Trajanje programa do 15 min.

TREĆA KATEGORIJA
uzrast 2001. godište i mlađi

1. Obavezna kompozicija:
- E.Bozza: En Irland
- M.Bukar: Stara legenda
- C.Saint-Saens: Romance op.36
2. Dve kompozicije, različite stilske epohe po slobodnom izboru
Trajanje programa do 20 min.

ČETVRTA KATEGORIJA
uzrast 1999. i mlađi

1. Obavezna kompozicija:
- P.I.Čajkovski: Barkarola op.37
- F.Strauss: Nokturno op.7
- A.Dupuis: Varijacije
2. Dve kompozicije, različite stilske epohe po slobodnom izboru
Trajanje programa do 25 min.

PETA KATEGORIJA
uzrast 1996. i mlađi

Prva etapa:
Obavezna kompozicija:
1. Dušan Radić: Ecloga
2. Sonata:
- G.F.Handel sonata F dur (cela bez repeticija)
- J.B.Loeillet sonata (cela bez repeticija)
- H.Eccles sonata g mol (cela bez repeticija)
- Bjelinski sonata (cela)
- I.Petrič sonata (cela)    

Druga etapa:
1. Izabrati jednu od ponuđenih kompozicija:
- E.Chabrier: Larghetto
- R.Strauss: Andante
- A.Abott: Alla Caccia

2. Izabrati jedan od ponuđenih koncerata:
- W. A. Mozart: Koncert no. 2 KW 417 E-dur
- J. Haydn: Koncert no.2 D-dur
- G. P. Telemann: Koncert D-dur

Trajanje programa po etapi 25 min.

ŠESTA KATEGORIJA
uzrast 1992. i mlađi

Prva etapa:
 1. Obavezna kompozicija:
- Mihovil Logar-Čežnja

2. Izabrati jednu od ponuđenih kompozicija:
- E.Bozza: En Foret
- J.Francaix: Divertimento
- Rene Mane: Piece
- G.Vinter: Hunters Moon

Druga etapa:
1. Izabrati jedan od ponuđenih koncerata:
- R.Strauss koncert no.1 op.11
- R.Glier koncert
- Hindemith koncert

2. Izabrati jednu od ponuđenih kompozicija:
- M.Arnold: Fantazy for horn solo
- V.Persicetti: Parable op.120
- V.Bujanovski: Espana

Trajanje programa po etapi 25 min.

 



  :: Kontakt ::