Truba Trombon Horna Tuba Solo pevanje    

 
 
:: Srpski :: English ::

 

 

FAGOT - PROPOZICIJE

 

                                              PRETKATEGORIJA -  rodjeni 2005. i mladji

                 TAKMIČARSKI PROGRAM  - ukupno trajanje 3-5 min.

               1. ZADATA KOMPOZICIJA ( NAPAMET ) - R.ŠUMAN: VESELI SELJAK
                                                                        R. SCHUMAN: MERRY  PEASENT
               2. JEDNA DO DVE KOMPOZICIJE RAZLIČITOG KARAKTERA - PO SLOBODNOM IZBORU

 

                                              PRVA  KATEGORIJA  - rodjeni 2003/ 2004.

                     TAKMIČARSKI PROGRAM – ukupno trajanje 5-8 min.

                1. ZADATA KOMPOZICIJA ( NAPAMET ) - J. S. BAH: MENUET  br. 2
                                                                       J.S. BACH : MINUETO  No. 2
                2. JEDNA DO DVE KOMPOZICIJE RAZLIČITOG KARAKTERA - PO SLOBODNOM IZBORU

 

                                                DRUGA  KATEGORIJA – rodjeni 2001/2002.

                    TAKMIČARSKI PROGRAM  - ukupno trajanje  8 – 12 min.

ZADATA KOMPOZICIJA ( NAPAMET ) - L.V. BETOVEN: NEMAČKA IGRA
                                                                   L.V. BEETHOVEN: GERMAN DANCE
             
                      2. JEDNA DO DVE KOMPOZICIJE RAZLIČITOG KARAKTERA - PO SLOBODNOM  IZBORU                   
                       

 

                                                TREĆA KATEGORIJA – rodjeni 1999/ 2000.

                  TAKMIČARSKI  PROGRAM – ukupno trajanje  12 – 16 min.

                        1. ZADATA KOMPOZICIJA ( NAPAMET ) - J.S. BAH: BURE  I i II ( IZ 3. SVITE )                            
                                                             J.S.BACH: BOURREE I i II FROM THIRD CELLO SUITE

                         2. JEDNA DO DVE KOMPOZICIJE RAZLIČITIH EPOHA – PO SLOBODNOM IZBORU

                                
                                             ČETVRTA KATEGORIJA – rodjeni 1997/1998.
 
                  TAKMIČARSKI PROGRAM – ukupno trajanje  16 – 25 min.

ZADATA KOMPOZICIJA ( NAPAMET ) -  O. MIROŠNIKOV: SKERCO
                                                                         O. MIROSHNIKOV: SCHERZO
JEDNA DO DVE KOMPOZICIJE RAZLIČITIH EPOHA  – PO SLOBODNOM IZBORU

 

 

                                               PETA KATEGORIJA -  rodjeni  1994. i mladji

                       TAKMIČARSKI PROGRAM – ukupno trajanje 30 – 40 min.

                             I Etapa
              
ZADATA KOMPOZICIJA ( NAPAMET ) - G. PJERNE: KONCERTNI PRELID
                                                                   G. PIERNE: PRELUDE DE CONCERT

JEDNA OD SLEDEĆIH KOMPOZICIJA: G. F. TELEMAN: SONATA f-moll
                                                                      G.Ph. TELEMANN: SONATE f-minore

                                                                       F. DEVJEN: SONATA g-moll Op.24-25
                                                                       F. DEVIENE: SONATE g- minore Op.24-25
                                                                                                
                                                                                                           P. HINDEMIT: SONATA
                                                                                                           P. HINDEMITH: SONATE

                                                                                                           A. TANSMAN: SONATINA
                                                                                                           A. TANSMAN: SONATINE

 

                          II Etapa

ZADATA KOMPOZICIJA ( NAPAMET) K.M. VEBER: ANDANTE I MADJARSKI RONDO                               
                                                              K.M.von WEBER: ANDANTE E RONDO UNGARESE
JEDNA OD SLEDEĆIH KOMPOZICIJA:      F. DANCI: KONCERT F-DUR br.1
                                                                          F. DANZI: CONCERTO F-MAJOR No 1
 
V.A MOCART: KONCERT B-DUR  Kv 191
W.A.MOZART: CONCERTO B-MAJOR Kv 191

J.A. KOŽILUH: KONCERT C-DUR
J.A. KOZELUCH: CONCERTO C-MAJOR
G.DŽEJKOB: KONCERT
J. JACOB: CONCERTO

 

                                                 ŠESTA KATEGORIJA -  rodjeni 1989. i mladji

 

                                TAKMIČARSKI PROGRAM – ukupno trajanje 40-50min.

                          I Etapa

ZADATA KOMPOZICIJA ( NAPAMET)   E.fon KOH: MONOLOG Br.1 ZA FAGOT SOLO
                                                      E.von KOCH: MONOLOGUE FOR BASSOON SOLO No 1

JEDNA OD SLEDEĆIH KOMPOZICIJA: 
J.S. BAH SONATA: G-DUR
J.S. BACH: SONATE G-MAJOR
                                              J.F. FAŠ: SONATA C-DUR
J.F. FASCH: SONATE C-MAJOR

K.SEN-SANS: SONATA G-DUR
C.  SAINT-SAENS: SONATE G-MAJOR

G.BONAR: SONATA
G. BONNARD: SONATE

                         II Etapa

ZADATA KOMPOZICIJA (NAPAMET )  
G.DŽEJKOB: PARTITA
G. JACOB: PARTITE

JEDNA OD SLEDEĆIH KOMPOZICIJA:   K.M. VEBER: KONCERT F-DUR
K.M.vonWEBER: CONCERTO F-MAJOR
J.N. HUML: KONCERT F-DUR
J.N. HUMMEL: CONCERTO F-MAJOR
A. ŽOLIVE: KONCERT
A.JOLIVET: CONCERTO
G.ROSINI: KONCERT
G. ROSSINI: CONCERTO

  :: Kontakt ::